Trang chủ Thế giới [Trực tiếp] Qatar vs Senegal

[Trực tiếp] Qatar vs Senegal

qua admin
0 nhận xét

QatarQatar a învins Senegal cu 1-3 în tabelul 25/11 pentru a deveni prima echipă la Cupa Mondială.

sau hai trịc tuến thua, în Qatar gốt bét paộa mà không được đến nàu. Deci, chiar dacă Harran va câștiga în runda finală, nu va salva nici gazdele Cupei Mondiale din 2022.

Din punct de vedere istoric, Nam Phi este prima echipă de la Cupa Mondială (2010). Dar apoi echipa de fotbal Phi Phi și-a forțat adversarii să aștepte până la sfârșitul mesei pentru a-și afla soarta.

Pentru Cupa Mondială din 2022, ordinea în care sunt selectate echipele va fi împărțită egal dacă sunt egale în puncte.

Cầu thỈ Qatar a fost dezamăgit când a continuat să eșueze. Fotografie: Reuters

Înaintea meciului, fundașul Ismaeel Mohammed a confirmat că Qatarul se va inspira din Arabia Saudită și Japonia – hai Kashima

Dar proprietarului casei tot nu i-a plăcut. Qatar a avut 41% posesie de minge și a marcat două goluri în prima repriză. În minutul 33, Akram Afif a intrat în zona interzisă, dar când a atins-o pe Ismaila Sahl, mingea a căzut și a căzut în jos. Arbitrul Antonio Mateu nu a dat însă penalty-ul și nu a invocat VAR.

În ciuda faptului că nu și-a creat multe ocazii în fața adversarilor, Senegal a profitat de greșelile adversarilor pentru a câștiga meciul. Phút 42, Boualem Khoukhi -Trunghạihạighi 20bànqua 106triểccho qatar -phábộnl Dău hột hai, Senegal nhân điệu câch bảt đệu câch bảt đồng la bảt đồng la bảt đồng la bảt động la bội bộng

Dia កា ក្រ ក្រ្រ្រ, ghi bạn hộng đồng số cho Senegal. Reuters

În acest moment, Qatar mội bảng ảnhọi, ạọc ốại dạng cao more, trong ọngọi Senegal nhường tạn trộc và did thi ủn ọnh. Acesta este primul gol al Qatarului la Cupa Mondială. În scurt timp, Ismail Mohammad a alergat de la doar 5m la poartă, dar Mendy a reușit totuși să salveze Senegal.

Era timpul pentru Qatar în minutul 78 când Mohammed Muntari l-a lovit pe Mendy cu o lovitură de cap. A fost primul gol al Qatarului în cel mai mare campionat național din lume, dar bucuria Qatarului a durat doar șase minute când Bambadien a fost aproape de a marca cu scorul de 3-1.

Qatar 1-3 Senegal

Cu acest rezultat, Senegal a devenit prima echipă din Africa care a câștigat Cupa Mondială din 2022. În primul tur, toate cele cinci echipe Black Continental nu au reușit să câștige, cu Senegal 0-2 Harran și Dan Mak 0-0 Tunisia. , Maroc 0-0 Croația, Elveția 1-0 Camerun, Portugalia 3-2 Ghana